Met de ACO SlimLine zijuitloop 80 maak je een afvoerpunt in je SlimLine goot, precies op de plek die jij wilt. Je boort een gat in de onderkant van de goot en zet de zijuitloop 80 mm daaronder vast. Het water loopt dan via de uitloop naar beneden in een pvc-buis van 80 mm. Doordat je de uitloop in de goot boort, is dit een flexibele uitloop: het afvoerpunt van je lijngoot ligt niet vast bij een koppelstuk of hoek.
Waarom de ACO SlimLine zijuitloop 80?
Vaak ligt de afvoerleiding niet precies onder een naad tussen twee goten. Met deze uitloop maakt dat niet uit. Je plaatst het afvoerpunt boven de bestaande leiding, of op het laagste punt van je terras. Dat scheelt graafwerk en extra bochten in de leiding. ACO is een fabrikant van afwateringssystemen; meer over het SlimLine-systeem lees je op de website van ACO.
- Overal te plaatsen: je kiest zelf waar in de goot het afvoerpunt komt.
- Ø 80 mm: sluit direct aan op een pvc-buis van 80 mm, een gangbare maat voor regenwaterafvoer.
- Geschikt voor renovatie en nieuwbouw: ook achteraf aan te brengen in een bestaande SlimLine goot.
- Klik- en lijmbaar: met pvc-lijm maak je de aansluiting waterdicht.
Uitloop goot boren en monteren
- Afvoerpunt bepalen: kies het laagste punt van de goot, of de plek boven je afvoerleiding.
- Gat boren: markeer het midden van de goot en boor met een gatzaag van de juiste maat een gat in de bodem. [controleren: diameter gatzaag]
- Afbramen: maak de rand van het gat glad, zodat de uitloop goed aansluit.
- Uitloop monteren: zet de zijuitloop onder het gat vast en lijm hem met pvc-lijm voor een waterdichte verbinding.
- Leiding aansluiten: sluit de uitloop aan op een pvc-buis van 80 mm, richting regenwaterafvoer, grindkoffer of infiltratiekrat.
- Uiteinden afsluiten: sluit de uiteinden van de goot af met een ACO SlimLine eindplaat.
- Vastzetten: stel de goot met uitloop vast in schraal beton of stabilisé.
Sluit je aan op het riool? Plaats dan een sifon in de leiding, want de SlimLine goot heeft geen stankslot.
Zijuitloop of onderuitloop?
Beide uitlopen voeren het water naar beneden af. Het verschil zit in de plaatsing. De zijuitloop boor je op elke gewenste plek onder de goot. De ACO SlimLine onderuitloop is een vast onderdeel in het gootsysteem. [controleren]
Specificaties van de ACO SlimLine zijuitloop 80
| Merk | ACO |
|---|---|
| Type | Uitloop, te monteren onder de goot na het boren van een gat |
| Diameter | Ø 80 mm |
| Aansluiting | Pvc-buis 80 mm |
| Geschikt voor | ACO SlimLine goten |
| Materiaal | Kunststof |
| Afmetingen | |
| Belastingsklasse systeem | A15 (voetgangers en fietsers) |
| Levertijd | Binnen 5 werkdagen, op een locatie naar wens |
Veelgestelde vragen over de ACO SlimLine zijuitloop 80
Waar plaats ik de zijuitloop?
Op het laagste punt van de goot, of recht boven je afvoerleiding. Omdat je het gat zelf boort, kies je de plek vrij.
Kan ik de uitloop in een bestaande goot plaatsen?
Ja. Haal het rooster eruit, boor het gat in de bodem van de goot en monteer de uitloop eronder. Bij een goot die al in beton ligt, moet je de onderkant wel kunnen bereiken.
Kies ik 80 mm of 50 mm?
Kies 80 mm voor een langere goot of aansluiting op een regenwaterleiding van 80 mm. De zijuitloop Ø 50 mm past bij een korte goot en een dunnere afvoerleiding.
Heb ik een sifon nodig?
Alleen bij aansluiting op het riool. Bij een grindkoffer of infiltratiekrat is dat niet nodig.
Aandachtspunten
- Boor het gat in het midden van de gootbodem en maak de rand glad.
- Lijm de uitloop met pvc-lijm voor een waterdichte aansluiting.
- Bij aansluiting op het riool is een sifon nodig.

